3. ULUSLARARASI ERZİNCAN KISA FİLM FESTİVALİ YARIŞMASI KATILIM ŞARTNAMESİ

1- Kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerindeki yapımlar yarışmaya katılabilir.

2- Yarışmalar doğrudan uluslararası değerlendirmeye alınıp tek kategoride yapılmaktadır.

3- Yarışmaya T.C. veya yabancı uyruklu herkes katılabilir.

4- Süresi 30 dakikayı aşmayan filmler başvuru yapabilir.

5- 1 Ocak 2019’dan itibaren hazırlanmış olan filmler başvuru yapabilir. 3. Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali dışındaki ulusal ya da uluslararası yarışmalara katılmış olmak ya da bu yarışmalardan ödül almış olmak katılmaya engel değildir.

6- Festivale katılmak isteyenler, online başvuru formuna 3. Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali web sayfasından erişebilirler.

7- Birden fazla filmle yarışmaya katılmak serbesttir.

8- Festivale gönderilen filmlerin, yönetmen adı belirtilerek ticari amaç̧ gözetmeksizin 3. Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali etkinliklerinde yer alması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır. Buna ek olarak, festivalin tanıtımı amacıyla filmlerden küçük kesitler veya fragmanlar farklı mecralarda (televizyon, radyo ve internet) gösterilebilir.

9- Ön seçici kurul ve ana jürinin yargısı kesindir. Ön seçici kurul bir filmi yarışma dışı seçki olan “perspektif” bölümüne önerebilir.

10- Ön elemeyi geçmiş filmler festival kapsamında oluşturulacak programda izleyiciyle buluşacaktır.

11- Festivalin son başvuru tarihi 10 Kasım 2021’dir.

12- Katılımcılar en geç bu tarihe kadar www.erzincanfilmfestivali.com adresinden online başvuru formunu doldurmuş olması gerekir.

13- “En İyi Film” ödülünü alan eser sahibi 10.000 Türk Lirası (TL) ile ödüllendirilecektir.

14- Uluslararası yarışmada, orijinal dili Türkçe olmayan kısa filmlerin Türkçe altyazıları tamamlanmış ve filmin üzerine yazılmış olarak yüklenmiş olması gerekmektedir.

15- Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir. Katılımcılar, filmlere ilişkin telif hakları konusunda 3. kişiler tarafından herhangi bir iddiada bulunulması halinde 3. Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali’nin herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını gayrikabili rücu kabul ve taahhüt ederler.

16- Festival sırasında yapılacak ana jüri toplantısında kesin sonuçlar belirlenecek, ilk üç derece ile jüri özel ödülüne layık görülen filmler festival ödül töreninde açıklanacaktır.

17- Katılım şartnamesi, on yedi (17) madde ile düzenlenmiştir ve değiştirilemez.