Enver ÖZÜSTÜN, 1968 Manisa doğumludur. İlk ve ortaöğrenimini çeşitli kentlerde yaptıktan sonra 1988 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden 1994 yılında mezun oldu.

Okulun son yıllarında çeşitli Yapımevi ve televizyon kanallarında çalışmaya başladı. Özellikle ışıklandırma teknikleri üzerine hem kuramsal hem de hem de uygulamalı olarak yoğunlaştı.

ATV ve CTV televizyonlarında önce kameraman, sonra yönetmen olarak çalıştı. Daha sonra bağımsız yönetmen olarak birçok ajansa tanıtım ve reklam filmleri çekti.

2004-2008 yılları arasında AFSAD-Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nde Kısa Film ve Belgesel üzerine 7 dönem seminer verdi. Burada “Atölye Kısa”yı kurarak 25 kişilik bir çalışma ekibi oluşturdu. Bu ekiple İz TV için hazırlanan “Kent Masalları” isimli 13 bölümlük belgesel serisinin genel yönetmenliğini yaptı.

Bilkent Üniversitesi Sahne Sanatları Tiyatro Bölümünde “Kamera Önü Oyunculuğu” eğitimleri vermiş olan Enver Özüstün,  kurucusu olduğu “Sinema Sanat Merkezi Derneği”nin 2 dönem başkanlığını yapmış olup, şu an yönetim kurulunda yer almaktadır.

1998-2012 yılları arasında Ankara Üniversitesi TÖMER Görsel-İşitsel Eğitim Birimi sorumlusu olarak çalışan Enver Özüstün, hali hazırda Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak sinema ve film alanında dersler vermekte, ayrıca kısa film ve belgesel filmler üretmektedir.